L'alcaldessa de Sant Feliu de Codines amb els consellers de Sanitat i de Territori de la Generalitat de Catalunya

Dijous, 22 de desembre de 2022 a les 09:15

Seguint amb la política de contactes permanents del govern de Sant Feliu de Codines vers les administracions superiors, amb qui s'ha d'anar plegats per tal de poder executar els diversos projectes que fan millor la vida als codinencs i codinenques, aquest passat divendres dia 16 de desembre, l'alcaldessa de Sant Feliu de Codines, Sra. Mercè Serratacó, ha mantingut una trobada, conjuntament amb els alcaldes del Vallès Oriental que tenen l'Hospital de Mollet com a referent per la salut de les persones, amb el conseller de Salut Sr. Manel Balcells, que ha inaugurat l'ampliació del mòdul d'Urgències de l'Hospital de Mollet, unes obres que la Fundació Sanitària Mollet va començar el mes de març i que suposen guanyar un 50% d'espai i incrementar els punts d'atenció. A la conversa produïda, l'alcaldessa va insistir en els problemes que tenim al nostre CAP, on hi ha serveis deficitaris que necessitem siguin coberts amb urgència. Tanmateix, es va reunir el Consell d'alcaldies del Vallès dels municipis vinculats amb el Centre Sanitari de Mollet per debatre sobre temes comuns de la comarca, relacionats amb l'assistència sanitària.

Posteriorment, i després de desplaçar-se a Moià, va poder reunir-se amb alcaldes del Moianès i el conseller de Territori Sr. Juli Fernández que feia una visita per tal d'informar que s'ha adjudicat la millora de la carretera C-59 entre Moià (Moianès) i Sant Feliu de Codines (Vallès Oriental) amb l'objectiu de millorar la seguretat d'aquesta carretera. Les obres són per un import de 6,4 milions d'euros, i serviran per condicionar un tram de 16,5 quilòmetres, que millorarà el ferm, col·locant un separador entre carrils per evitar els xocs frontals i aplicant mesures que evitin els accidents amb animals. L'alcaldessa de Sant Feliu de Codines l'ha convidat a visitar la nostra vila, insistint en el fet que és necessari poder millorar els terminis d'execució de la variant que ha de fer que la circulació per l'interior de la nostra vila sigui molt menys nombrosa, i permeti harmonitzar la convivència entre vehicles i persones.

Darrera actualització: 22.12.2022 | 09:09

Imatges